Haber

Ardahan’da Geleneksel Rahvan At Yarışı Heyecanı

ARDAHAN’da düzenlenen ‘Geleneksel Rahvan At Yarışları’nın 9. ve 7. Doğu Anadolu At Yarışları Şampiyonası gerçekleştirildi. Yarışmaları izleyen at severler büyük heyecan yaşadı.

9. ve 7. Doğu Anadolu At Yarışları ‘Geleneksel Rahvan At Yarışları’ Şampiyonası, Ardahan Valiliği, Klasik SporTürkiye Binicilik Bölümleri Federasyonu ve Rahvan Binicilik Kültür ve Spor Kulübü’nün katkılarıyla Ardahan-Artvin karayolu Sulakyurt Köyü’nde at yarışları alanında gerçekleştirildi.

21 ilden 100’e yakın sporcunun katıldığı yarışta bisikletçiler Head, Head, Big Medium, Small Medium, Deck, Quad Colt, Triple Colt, İthal A, İthal B ve Double sıralamasında yer almak için kıyasıya yarıştı. colt kategorileri belirlenen kurallar çerçevesinde.

Yarışları Vali Hayrettin Çiçek, AK Parti Ardahan Milletvekili Kaan Koç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ramazan Yiğit, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ramazan Demir, Geleneksel Spor Branşları Federasyonu yetkilileri ve çok sayıda yarışsever izledi.

Ödüller protokol tarafından dereceye girenlere verilirken, havanın yağışlı olması nedeniyle ödülü Vali Hayrettin Çiçek verirken rüzgarın etkisiyle zil sesi tersine döndü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu