Haber

Bilecik’te afetzedeler için çadır imalatı başladı

Bilecik Belediyesi tarafından “yüzyılın afeti” olarak nitelendirilen Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde 10 ili etkileyen depremlerde zarar görenlerin barınması için çadır üretimine başlandı.

Bilecik Belediyesi’ne ait atölyede 10 kişilik bir grup afetzedeler için çadırların metal parçalarını hazırlıyor. Daha sonra Pir Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde oluşturulan atölyede Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerleri ve istekli vatandaşlar tarafından çadırların kumaş kısımları hazır hale getiriliyor.

Çadırlar soğuğa dayanacak şekilde özenle düzenlenmiştir.

Ayrıca bir ailenin barınması için gerekli olan yatak, yastık, yorgan gibi malzemeler ile ısıtıcılar ve elektrikli sobalar çadırların içinde kullanılabilecek şekilde paketlenmektedir.

Afet bölgesinde belirlenecek yerde kurulacak 100 çadırın kurulacağı çadırkente jeneratör de kurulacak.

Bilecik Belediyesi Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, deprem bölgesinde çadır talebi olduğunu belirterek, halk eğitim ve kadın kooperatifi ile üretime başladıklarını söyledi.

Subaşı dedi ki:

“Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile çadırların içine yatak, yastık, yorgan ve benzeri ihtiyaçları alacağız. Aynı zamanda çadırların içini ısıtıcı ve elektrikli soba ile donatacağız. Afet bölgesinde çadırkent kurarak vatandaşlarımıza az da olsa yardımcı olmaya çalışacağız.Bu anlamda vatandaşlarımızdan bizlere destek ve yardım etmelerini rica ediyorum.”

haber-alpu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu